Zahradní slavnost v Lužci

V Lužci jsme uspořádali zahradní slavnost pro naše klienty a jejich blízké. Klienti si v rámci aktivizačních činností upekli výborné moučníky a slané pečivo, které mají v oblibě. Dále jsme společně připravili mísy plné ovoce, zeleniny a sýrů. Na osvěžení jsme popíjeli různé druhy limonád a džusů. Všichni jsme si velice pochutnali a příjemně poseděli. K poslechu nám hrála živá muzika, společně jsme si zazpívali známé písničky. Děkujeme rodinám, které přišly a užily si s námi hezké letní odpoledne.

Přednáška na téma Armáda ČR

Přednáška na téma "Armáda české republiky" zaujala především muže, ale ani ženy nebyly výjimkou a přišly si poslechnout, jak to v armádě funguje. Pánové společně zavzpomínali na léta strávená na vojně a někteří se dokonce odvážili vyzkoušet střelbu na terč z airsoftové pistole.
 

Děti na Třebešíně

Před koncem školního roku nás opět navštívily děti z MŠ Tuchorazská. Nejen že nám řekly několik básniček a zatančily, ale společně s našimi klienty si vyrobily dekorace z papíru. Návštěva dětí všechny moc potěšila a my se těšíme po prázdninách opět na viděnou :-)

Děti ze školní družiny

Loučení s dětmi ze školní družiny proběhlo v duchu odpoledních her na naší zahradě v Lužci. Pro děti i naše klienty jsme připravili celkem 6 soutěžních disciplín, za které děti dostaly sladké odměny. Školáci pak obdarovali babičky a dědečky výkresy a barevnými náramky z gumiček, které sami vyrobili. Na závěr jsme dětem dali malý dárek na památku - rámeček s fotkami ze společných akcí, které jsme za poslední půlrok společně zažili. Odpoledne jsme si moc užili! Dětem přejeme krásné prázdniny a těšíme se na září!

Návštěva chrámu sv. Petra a Pavla

Chloubou města Mělník je bezesporu komplex zámku a kostela vypínající se na ostrohu nad soutokem dvou největších českých řek. Ve spolupráci s mělnickou farností jsme zorganizovali komentovanou prohlídku kostela spojenou s varhanním koncertem. Prohlídka kostela všechny zaujala, někteří jej vůbec neznali a velkolepou krásu kostela tak ocenili vůbec poprvé, jiní zase vzpomínali, jak ve 40. letech minulého století měli v kostele svatbu.