Tvoření se studenty

Náš Domov v Mělníku ožil mládím a barvami. Přišli totiž za námi studentky a studenti zahradnické školy a přinesli s sebou spoustu krásných barevných květin. Všichni studenti byli mimořádně milí a empatičtí a našim seniorům se věnovali s nezměrnou trpělivostí. Výsledkem mezigeneračního snažení byly velice působivé netradiční dekorace z květin a jarních materiálů. Studentům i jejich profesorce tímto velmi děkujeme.

Mezinárodní den žen

MDŽ – na naše ženy jsme rozhodně nezapomněli a připravili pro ně oslavu jak se patří. Klienti na slavnostní odpoledne upekli mini větrníčky a došlo i na předávání karafiátů. Povídání a hudbu si pro nás připravil pan Vízner.

Canisterapie na Třebešíně

V rámci canisterapie nás na Třebešíně navštívila fenka Terezka. Jelikož je to ještě štěně, měli jsme o zábavu postaráno. Všichni jsme si Terezky společnost užili a těšíme se na příští návštěvu :)

 

Ochutnávky moštů

Připravili jsme si pro klienty ochutnávky moštů. Každý dostal malý kelímek a mohl ochutnávat různé druhy – jahodový, hruškový, jablečný, ale i méně tradiční směsi s rebarborou či bezovým květem. Společné koštování bylo zábavné a přínosy byly zřejmé – osvěžení, pitný režim, vitamíny a společný prožitek. Krásný dort s ovocem upekla rodiny naší klientky.

Masopust

Masopust – podle starých tradic je únor měsíc hodokvasů a nevázaného veselí. I my jsme se tedy snažili. Přípravy byly veliké – vyráběli jsme masopustní masky, společně napekli sladké rohlíčky, od řezníka objednali zabijačkové pochoutky, pozvali pořádnou muziku a pak už jenom tančili, jedli, pili a bavili se.