Posezení pod jmélím v Lužci

Naši klienti v Lužci zakončili měsíc listopad společenskou akcí v Kulturním domě. Nejprve nám zazpívaly děti, a to jak ti nejmenší, tak i sbor Lužáček. Občerstvení bylo bohaté - jednohubky, cukroví, káva, čaj či vínečko. K tanci a poslechu hrál pan Zahradníček. Naše kreativní aktivizační pracovnice dokázaly, že ani vozík není překážkou k tanci. Konec programu nás zavál do Španělska na známé španělské tance v podání L.L. - Lužecké Ladies. Naši senioři si od dětí ze ZŠ odnesli krásné dárečky, vánoční hvězdu, svícínek, andílka z korálků a veselé vánoční přáníčko.

Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata – i náš Domov se zapojil do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, jehož cílem je plnit přání seniorům. Přání mohou mít jednotlivci, i to mohou být přání společná. A tak třeba naše seniorka Marie dostala krásnou knihu, Eva dostala mobilní telefon pro seniory, ale dostali jsme i společný dárek v podobě stolního fotbálku. Náš velký dík patří všem dárcům i organizátorům projektu. Nejde totiž jen o radost z dárku, ale pro seniory má tento projekt daleko širší význam – spojení se světem mimo Domov, těšení se, očekávání, a hlavně pocit že existují lidé s dobrým srdcem. Obzvlášť bychom chtěli poděkovat firmě AmRest s.r.o., jejíž zaměstnanci se složili na stolní fotbálek a osobně nám jej přijeli předat a smontovat. :-)

Sportovní klání

Sportovní klání – senioři z našich Domovů v Lužci i na Mělníku ze zúčastnili přátelského setkání nazvaného Hry seniorů Mělník 2017, které pořádala Česká unie sportu. V mělnické sortovní hale BIOS se sešli senioři z místních Domovů a poměřili své síly v jednoduchých disciplínách. Vše bylo perfektně zorganizované, dopomoc seniorům při plnění disciplín zajišťovali studenti ze zdravotnické školy, a tak celé hry byly i hezkým mezigeneračním setkáním.

Podzimní tvoření

V Domově na Mělníku jsme si sychravé podzimní dny zpříjemnili výrobou draků všech možných tvarů, barev a velikostí. Senioři se zapojili do stříhání, vybarvování a lepení jednotlivých částí draků, všechny výrobky se zdařily a posloužily k výzdobě společných prostor. K vylepšení podzimní nálady jsme si objednali pěknou muziku a společně poseděli u pěkných písniček.

Sázíme kytičky

Sázíme kytky do nových záhonů a moc se těšíme až na jaře rozkvetou :-).